O nás

Začátky

Firma VIPA s. r. o. (velkoobchod a maloobchod rybářských potřeb), byla na českém trhu založena roku 1997 panem Petrem Viktorou otevřením své první kamenné prodejny na pražském Smíchově, v ulici na Bělidle. Primárním motorem pro založení firmy byla jednak Petrova letitá láska a celoživotní vztah k jemné rybařině podporovaná dědečkem a později zejména tatínkem na jeho rodné řece Sázavě, ale hlavně skutečnost, že se Petr rozhodl zúročit své letité zkušenosti zejména na závodním poli v LRU v plavané k podpoře v té době pro ČR téměř okrajový obor profesionální plavané, která prostřednictvím rybářské veřejnosti vykazovala nebývalý zájem a potenciál perspektivy růstu.

Naše společnost byla od začátku svého založení prodejcem a především výhradním dovozcem a distributorem výrobků firmy TRABUCCO (majitelem firmy je pan Roberto Trabucco, 10ti násobný mistr světa v LRU v plavané), která se řadí mezi největší výrobce a prodejce náčiní na plavanou.

Současnost

Za téměř 19 let naší existence se mnoho změnilo a my jsme vykonali mnoho práce zejména v posílení pozice značky na trhu, rozšíření sortimentu (objevil se feeder, zájem o mořský rybolov, sumcařina, atd.), kvalitě zákaznické péče a zejména v kvalitě záručního a po-záručního servisu.

Zásadní rozhodnutí jsme byli nuceni učinit po ničivých povodních v roce 2002, kdy naše původní prodejna byla pod vodou včetně našeho kompletního sortimentu. Zejména díky pomoci pana Roberta Trabucca a jeho zázemí nám byl do nových začátků poskytnut kompletní sortiment jeho produktů, které jsme instalovali do naší nové kamenné prodejny na okraji Prahy v Újezdě nad lesy. Velký dík patří, ale také Vám, našim zákazníkům, Vám, kteří jste si k nám opět našli v těchto pro nás složitých časech cestu a kupujete naše nabízené zboží. Samozřejmě, že vítáme Vaše jakékoliv připomínky k rozsahu našeho sortimentu a služeb, které jsou pro nás neocenitelným pomocníkem v našem rozvoji pro Vás.

Náš sortiment by se dal charakterizovat jedním slovem – KOMPLEXNOST. Ano, skutečně garantujeme, že pokud si náš zákazník rozhodne realizovat nákup v té či oné rybolovné technice, kterou máme v našem nabídkovém programu, bude do jista vybaven vším od A až do Z, včetně rybářské bižuterie, rybářského krmení a dalších rybářských nezbytností.

Naše zaměření je zejména na následující rybolovné techniky:

  • Plavaná
  • Feeder
  • Mořský rybolov a přívlač
  • Kaprařina
  • Sumcařina a lov dravců na klasické nástrahy
  • Muškařina

Z námi, pro Českou republiku výhradně zastupovaných značek uvádíme následující:

  • Skupina TRABUCCO (zahrnující značky Trabucco, K-CARP, RAPTURE) – světová jednička na poli kompletního sortimentu v oblasti plavané, feedru, kaprařiny a jemné přívlače.
  • Fladen – švédská jednička na poli kompletního sortimentu pro mořský rybolov a pro mimořádně kvalitní rybářské oblečení a speciálně oblečení plovoucí, které jako jedno z mála splňuje mezinárodní normy ISO pro uchování tepelných vlastností.
  • CWC – Strike PRO - švédská společnost nabízející pletené šňůry STRIKE WIRE, oceněné na mezinárodní výstavě EFTEX 2010 jako „BEST NEW“ – nejlepší nová kulatá splétaná šňůra pro lov velkých predátorů na moři, vláčení, lov sumců. Extrémně pevná, odolná, kompaktní, vodoodpudivá – nejlepší pletená šňůra ve Skandinávii.
  • Stonfo – přední italský výrobce bižuterie na plavanou a feeder.